Agrifac - SmartDosePlus

Vstřikovací systém SmartDosePlus

Mísení rozprašované kapaliny těsně před aplikací

Při dokončení postřikových prací požadujete čistý stroj bez zbytků kapaliny. Díky funkci SmartDosePlus je toto možné pomocí vstřikování přípravků na ochranu rostlin přímo do postřikovací linky. Postřikovací směs se vyrábí pouze v případě nutnosti, aniž by došlo ke kontaminaci hlavní nádrže na vodu, takže se čistá voda odebírá a míšení probíhá za chodu.

SmartDosePlus AgrifacAgrifac’s Postřikovací systém GreenFlowPlus od společnosti Agrifac s kompaktní sestavou čerpadel a kompletní cirkulací rampy má již minimální zbytkovou kapalinu, např. v nádrži není žádná kapalina. Systém SmartDosePlus ještě dále snižuje množství zbytkové kapaliny pomocí vstřikování a míšení látek přímo v postřikovacím systému. Hlavní nádrž na vodu obsahuje pouze čistou vodu, takže lze postřikovací systém rychle a jednoduše vyčistit. Díky nové inteligentní konstrukci ventilů v sadě čerpadel v kombinaci s řídícím softwarem Brilliant Simple může mít systém SmartDosePlus před postřikem plnou rampu před započetím postřiku, což znamená, že nedochází k usazování a rozstřikování trojúhelníků.

Při péči o rostliny podle koncepce NEED Farming, tj. na úrovni jednotlivých rostlin, je stále obtížnější nebo dokonce nemožné znát předem potřebné množství směsi postřiku. S funkcí SmartDosePlus není třeba doplňovat a vytvářet novou směs při přechodu mezi poli, což šetří čas. A se systémem AiCPlus je nemožné znát předem potřebné množství postřikovací směsi. U systému SmartDosePlus však na tomto nezáleží, protože správné množství a koncentrace jsou dosahována za chodu během postřiku. Bez ohledu na to, zda je jedna nebo všechny trysky otevřené, dávka je vždy správná.

Systém SmartDosePlus také umožňuje boční použití postřikové látky. Například při postřiku pole v rámci prevence chorob může být na infikované skvrny aplikována léčebná postřiková látka.

Celkově vzato zvyšuje systém SmartDosePlus efektivitu, ekonomiku, ergonomii a ekologii – „4 e pro pěstitele“ společnosti Agrifac.

Důvody pro různé poměry směsi v nádrži

A: Podél lesa. Plodiny zůstávají vlhké po delší dobu, což vede k vyššímu riziku fungicidů. Je zde tudíž nutná dodatečná ochrana, avšak nikoliv na zbytku pole

B: Změna poměru směsi podél hranice pole. Snížení změny odtoku a odklonu směrem k sousednímu poli nebo vodnímu tělesu pro jednu směs a nikoliv pro jinou. Nebo změna množství vody, takže postřikování může být prováděno s hrubšími kapkami.

C: Léčebná postřiková látka aplikovaná na infikované místo.

Copyright © 2016 Agrifac Machinery BV. Všechna práva vyhrazena.